Rekvisiidid riigilõivude ja kohtute poolt määratud tagatiste tasumiseks

Riigilõivu tasumine

 

Riigilõivude tasumisel tuleb kasutada unikaalset viitenumbrit, mis antakse nõude tasumiseks äriregistri ettevõtjaportaalist, kinnistuportaalist, e-notarist, kohtute registri- ja kinnistusosakondadest, kohtult, avalikust e-toimikust, kohtute infosüsteemist, Ametlike Teadaannete Infosüsteemist või Patendiametist teie e-posti aadressile pärast toimingu kohta avalduse esitamist.

Maksmisel ei ole vaja kasutada viitenumbrit, kui riigilõiv tasutakse enne toimingu tegemise taotlemist ning teil puudub unikaalne viitenumber. Juhul kui teile ei ole antud kohtulahendiga või menetlussüsteemist konkreetse riigilõivunõude tasumiseks unikaalset viitenumbrit, tuleb riigilõivu tasumisel märkida makseselgitusse selle toimingu nimetus, mille eest riigilõiv tasutakse, või viide riigilõivuseaduse riigilõivumäära kehtestavale sättele.

 

Patendiamet

 

Kui Patendiametile kaubamärkide ja tööstusdisainilahendustetoimingute eest makstav riigilõiv on tasutud taotluse esitamise käigus enne Patendiametilt viitenumbri saamist, tuleb maksel viitenumbri väli jätta täitmata. Sel juhul tuleb Patendiametile edastada riigilõivu tasumise andmed e-posti aadressile: vastuvoett@epa.ee

Riigilõiv ja kohtute poolt määratud tagatised tasutakse Rahandusministeeriumi kontole.

Nõuete tasumiseks märkige makse saaja: Rahandusministeerium

  • SEB Pank - a/a EE571010220229377229 (SWIFT: EEUHEE2X)
  • Swedbank - a/a EE062200221059223099 (SWIFT: HABAEE2X)
  • Luminor Bank - a/a EE221700017003510302 (SWIFT: NDEAEE2X)
  • LHV Pank  - a/a EE567700771003819792 (BIC/SWIFT: LHVBEE22)
 

Tasutud summad/toimingud

 

Tasutud summad/toimingud kajastuvad Maksu- ja Tolliameti e-keskkonnas. Selleks tuleb teil e-keskkonda sisse logida ja valida menüüribalt "Nõuded ja kohustused" ning sealt manüüst valida "Ettemaksukontode väljavõtted" või "Ettemaksukontode saldo"

Nõuet maksma kohustatud isikutel (sh solidaarkohuslastel) on võimalik tutvuda nimekirjas toodud nõuetega Maksu- ja Tolliameti e-keskkonnas. Selleks tuleb teil e-keskkonda sisse logida ja valida menüüribalt "Nõuded ja kohustused" ning sealt edasi "Arvestus".

Unikaalse viitenumbriga nõudeid ja kohustusi saab Maksu- ja Tolliameti e-keskkonnas mugavalt tasuda nii osaliselt kui ka täies ulatuses, valides makseviisiks „Viitenumbriga nõude maksmine“. Selleks tuleb teil e-maksuamet/e-toll keskkonda  sisse logida ja valida menüüribalt „Nõuded ja kohustused“ ning sealt edasi “Arvestus“.

Kontaktid

 

Maksete laekumise kiirus


Pangasisese ülekande korral SEB Pangast, Swedbankist ja Luminor Bankist jõuab tööpäeval enne kl 20.00 tehtud makse Maksu- ja Tolliameti kontole üldjuhul samal päeval ning pärast kl 20.00 tehtud makse võib jõuda Maksu- ja Tolliameti kontole järgmisel tööpäeval. Kui maksate LHV Panga kaudu, siis laekub tööpäeval enne kl 16.30 tehtud makse Maksu- ja Tolliameti kontole samal päeval ning pärast kl 16.30 tehtud makse järgmisel tööpäeval.

 

 Telefon: 676 1320
NAPtugi@rtk.ee

 

Nõuedeid saab tasuda ka internetipanga kaudu:

  

 

15.07.2020