Projekti rahastusallika leidmine
Euroopa Liidul on palju erinevaid rahastusprogramme, mõned neist on otserahastusprogrammid (toetust jagab otse Euroopa Komisjon), teised programmid viiakse ellu liikmesriikide määratud asutuste kaudu.
Loe lähemaltProjekti taotluse kirjutamine ja esitamine
Edukas rahastusprojekt saab alguse heast ideest. Enne rahastuse otsimist tuleb läbi mõelda, mida ja miks teha tahetakse, milliseid ressursse on vaja projekti elluviimiseks ning millised muutused peaksid antud projekti tulemusel aset leidma. Mida põhjalikum on eeltöö, seda lihtsam on leida rahastust ning seda sujuvamalt kulgeb projekti kirjutamine ja elluviimine.
Loe lähemaltToetuste väljamaksmine, riigihanked ja eelnõustamine, teavitamine
Projekti elluviimine ehk projektijuhtimine algab positiivse rahastusotsuse järel ning tähendab, et taotluses kirjeldatud tegevused ja eesmärgid tuleb täita. See hõlmab nõuetekohase aruandluse esitamist, erinevate osapoolte kaasamist ning laiema avalikkuse teavitamist projekti tegevustest.
Loe lähemaltAbimaterjalid, juhendid ja vormid
Projekti taotlejale ja toetuse saajale on koostatud mitmeid erinevaid abi- ja juhendmaterjale. Käesolevale lehele on erinevate alateemade kaupa koondatud projektitaotluse kirjutamiseks ning projekti elluviimiseks vajalikud juhendmaterjalid, vormid ja muud viited.
Loe lähemaltKeskkonnanõuded
Perioodi 2021-2027 Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika fondide ehk struktuurivahendite (SF) ning taaste- ning vastupidavusrahastu (RRF) eesmärke tuleb ellu viia arvestades kestlikku arengut ning edendades kliima- ja keskkonnaeesmärkide saavutamist. Lähtuvalt Euroopa Liidu roheleppest ja kestliku rahastuse põhimõttest ei tohi majandustegevused oluliselt kahjustada keskkonnaeesmärkide saavutamist. Taristuinvesteeringute puhul tuleb arvestada nende kliimakindlusega.
Loe lähemaltViimati uuendatud 24.03.2023